Trajneri i ri i Kosovës, Franco Foda bashkë me kryetarin e FFK-së, Agim Ademi vizitojnë “Dardanët”

Trajneri i ri i Kosovës, Franco Foda ka zgjedhur vizitën e parë ta bëjë te tifozët…

Zyrtare: Futbollisti i Augsburgut do ta përfaqësoj Kosovën

Tekniku gjerman, gjatë prezantim zyrtar ka bërë të ditur se Elvis Rexhbeçaj do ta vesh fanellën…

Trajneri i ri i Kosovës, Franco Foda: Jam i gatshëm për sfidën, jam optimist se do t’ia dalim së bashku

Franco Foda është përzgjedhësi i ri i Kombëtares së Kosovës. Trajneri gjerman, Franco Foda, është prezantuar…

Ademi: Zhegrova do të jetë pjesë e kombëtares

Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, ka thënë që Edon Zhegrova do të…

Kosova pëson rënie në renditjen e re të FIFA-së

Shtëpia më e madhe e futbollit në botë, FIFA, ka publikuar sot renditjen e sa më…

Ademi: Trajneri është gjermanofolës, emërohet brenda dy ditësh

Trajneri i ri i Kombëtares së Kosovës do të jetë një gjermanofolës. Kështu së paku ka…

Kosova e fillon ciklin kualifkues në ‘Nation League’ me një ndeshje të ‘zjarrtë’

Kosova mbrëmë mësoi kundërshtarët për ciklin kualifikues evropian në kuadër të Ligës së Kombeve. ‘Dardanët’ u…

Presidenti Ademi dhe zv/drejtori Ujkani flasin pas shortit: Të punojmë së bashku për sukses

Kombëtarja e Kosovës ka mësuar kundërshtarët për edicionin e katërt të Ligës së Kombeve. Dardanët janë…

Presidenti Ademi komenton shortin: Është solid ne besojmë se do ta fitojmë Grupin

Numri një i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi ka komentuar shortin e hedhur sot…

Kosovës i buzëqesh fati në shortin e Ligës së Kombeve

Ceremonia e hedhjes së shortit të Ligës së Kampionëve është duke u zhvilluar aktualisht në Francë,…