Sa do të jetë shpërblimi i FSHF-së për Kombëtaren, në rast të kualifikimit për Botërorin “Katar 2022”

Shqipëria ka zhvilluar tri ndeshje kualifikuese për Botërorin “Katar 2022” gjatë muajit mars. Në tri takimet…

FSHF “luftë” FIFA-s në CAS për Bajramin

Nedim Bajrami zgjodhi të luajë për Shqipërinë, duke lënë ekipin U-21 të Zvicrës. Mirëpo, një rregull…

Ismajli reagon ashpër: Shpifje skandaloze ndaj meje, jeni të paguar të më luftoni

Mbrojtësi shqiptar, Ardian Ismajli ka reaguar ashpër pas keqinterpretimit të një deklarata të lëshuar gjatë ditës…

Talenti shqiptar futet në histori të Kombëtares së Shqipërisë

Mario Mitaj luajti ka debutuar me Kombëtaren e Shqipërisë, duke shuar kështu çdo dëshirë dhe mundësi…

Reagon Qeveria e Shqipërisë rreth “skandalit të pasaportave diplomatike” të Kombëtares së Shqipërisë

Shumë zhurmë për asgjë. Kështu e përkufizon Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka, lajmin që ka pushtuar…

UEFA shkruan për formën e Kombëtares së Shqipërisë

Kombëtarja e Shqipërisë mposhti San Marinon 2-0 në udhëtim në Grupin I në kuadër të eliminatoreve…

FIFA ia mohon të drejtën Bajramit për ta përfaqësuar Shqipërinë

Nedim Bajrami, përtej dëshirës së madhe dhe përgatitjeve për të përfaqësuar Shqipërinë, nuk mund të japë…

Reja: Donim rezultat më të thellë, por ekipet si San Marino mbyllen prapa

Shqipëria fitoi me rezultat 2-0 në udhëtim te San Marino, ndërsa përzgjedhësi Edy Reja ka thënë…

Shqipëria harron humbjen nga Anglia, arkëton pikët e plota te San Marino

Kombëtarja e Shqipërisë është rikthyer te fitorja në Grupin I të eliminatoreve për Kupën e Botës…

Çfarë turpi! Shqipëria gjymë rasti në 45′ ndaj një kombëtare “elektriçistësh”

Duhet të ishte një ndeshje në dishezë, por po kthehet në makth! San Marino-Shqipëri ende e…