Rriten “yjet kuqezinj”, shtohen vlerat e kartonëve të lojtarëve të Kombëtares

Turqia është kthyer në tregun e ri të lojtarëve tanë. Ernest Muçi ishte goditja e fortë…

Shqipëria zyrtarizon një tjetër miqësore për në qershor, do të luhet në Austri

Shqipëria do të luajë një ndeshje miqësore në muajin qershor ndaj Lihtenshtejn. Federata Shqiptare e Futbollit…

LAJMI I FUNDIT: Shqipëria mëson kundërshtarët në Ligën e Kombeve, short mjaft i vështirë

Kombëtarja e Shqipërisë në futboll ka mësuar kundërshtarët për Ligën e Kombeve 2024/25. Shqipëria ndodhet në…

Liga e Kombeve| Shqipëria mund të përballet me Anglinë, ja kundërshtarët e tjerë potencial

Sot, me fillim nga ora 18:00, do të hedhet shkurt për Nation League . Përveç Kosovës,…

Viti i mrekullisë kuqezi/ Gola spektakolarë, lojë dëfryese dhe entuziazëm, sërish në Evropian

Viti 2023 mund të konsiderohet pa frikë më i suksesshmi i Kombëtares Kuqezi. Skuadra më e…

Turne miqësor para Euro 2024, Kombëtarja luan në mars ndaj Algjerisë, Afrikës së Jugut dhe Bolivisë

miqësor, për kombëtaren e Shqipërisë në përgatitjet e saj përpara finaleve të Euro 2024. Bëhet fjalë…

Arlind Ajeti për grupin e kombëtares shqiptare në Euro2024: Gjithçka është e mundur, kemi kualitet dhe atmosferë fantastike

Mbrojtësi i kombëtares së Shqipërisë, Arlind Ajeti ka pranuar se kuqezinjtë do jenë në një grup…

Shqipëria në vazon e tretë për shortin e Ligës B në Ligën e Kombeve

UEFA ka konfirmuar vazot për fazën e grupeve të Ligës së Kombeve për edicionin 2024/25. Shorti…

Duka flet për shortin: S’na ka falur njeri gjë, tentojmë gjithçka, të gjithë shqiptarët duan të jenë në Dortmund

Italia është një nga rivalët e Kombëtares sonë në “Euro 2024” dhe kjo e ka rritur…

“Shqiptarët i kanë dy opsione, A dhe B. Na presin tri finale në Euro 2024, njërën do ta fitojmë”, Dritan Shakohoxha flet edhe për Rrahmanin, Zhegroven, Dakun, Brojën…

Gazetari i njohur sportiv shqiptar, Dritan Shakohoxha ka folur mbrëmë në emisioni “Favorit” në T7 për…