Vdes një 21-vjeçare në QKUK nga COVID-19

Sot në orët e hershme të mëngjesit, në Infektivë ka vdekur një 21-vjeçare nga COVID-19. Zyra…

709 raste pozitive dhe tetë të vdekur nga coronavirusi për 24 orë

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik bën të ditur se gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin…

Sot është shënuar numri më i lartë i rasteve pozitive me Covid-19, IKSHPK iu bën apel qytetarëve

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik të Kosovës pas publikimit të rasteve të reja dhe viktimave në…

LAJMI I FUNDIT: Pesë të vdekur dhe 288 raste të reja me koronavirus

Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar edhe 288 raste të reja me COVID-19. Si pasojë…

Në këtë pjesë të trupit bëhet matja më e saktë e temperaturës

Temperatura e lartë është një prej simptomave të Covid-19 dhe matja e saj është shumë e…

4 ushqimet që nuk duhet të ngrohen kurrë në mikrovalë

Disa prej këtyre ushqimeve ju ngrohni vazhdimisht në mikrovalë, por bëni kujdesë, kjo mund të jetë…

LAJMI I FUNDIT: 14 vdekje dhe 289 raste të reja me COVID-19

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me…

Të dobishme, tetë shenjat që tregojnë se e keni tepruar me kafe

Për shumë njerëz, jeta është e paimagjinueshme pa kafe, sidomos në mëngjes. Sidoqoftë, pirja e tepërt…

E tmerrshme çka i ndodh trupit kur pini “shisha”

Shisha, e njohur ndryshe si nargjilja, është kthyer në trend për të rinjtë shqiptarë. Këtij trendi…

Ushqimet që ju bëjnë të dukeni më të ri

Nuk ka dyshim që dieta ndikon në mënyrën se si dukemi dhe ndjehemi. Metodat e ndryshme…