Sot Azerbajxhani-Kosova, Dardanët në kërkim të fitores së dytë

Pas fitores ndaj Irlandës 83:76, Kombëtarja e Kosovës sot do të luajë sfidën e dytë të…

Kosova mbahet deri në fund, fitore e madhe ndaj Irlandës

Kosova ka fituar ndeshjen parakualifikuese të Kampionatit Botëror të basketbollit 2027. Dardanët fituan me rezultat 83-76.…

Kombëtarja e Kosovës përballet sonte me Irlandën, e fillon misionin Parakualifikues për Kupën e Botës 2027

Kombëtarja e Kosovës në baskteboll e fillon sot misionin për Rrethin e Parë Parakualifikues për Kupën…

Zbardhet lista e Dardanëve për ndeshjet shkurtit

Përzgjedhësi i Kosovës, Rami Hadar të hënën pasdite ka zbardhur listën me lojtarët e grumbulluar për…

Kosova pret Danimarkën, Dardanëve i nevojitet fitorja me plus shtatë pikë diferencë

Kosova sot (e shtunë) përballet me Danimarkën, në njërën nga sfidat më të rëndësishme në vitet…

Kosova pëson humbje ndaj Danimarkës

Kombëtarja e Kosovës ka pësuar humbje ndaj Danimarkës në kuadër të para-kualifikimeve për Eurobasket 2025. Pas…

Danimarka – Kosova, në këtë televizion do të transmetohet ndeshja

Kombëtarja e Kosovës në basketboll e zhvillon sonte ndeshjen e radhës në parakualifikuese në kuadër të…

Kosova synon ta nisë mbarë sonte kampanjën në parakualifikimet e Eurobasket 2025

Kombëtarja e Kosovës në basketboll do ta nisë sonte rrugëtimin në rrethin e tretë parakualifikues për…

Sonte Kosova-Norvegjia, ‘Dardanët’ kërkojnë fitore

Kombëtarja e Kosovës në basketboll sonte në ‘Minatori’ do të përballet me Norvegjinë. ‘Dardanët’ dhe norvegjezët…

E jashtëzakonshme: Kosova shpallet kampione për U18

Kosova ka mundur Luksemburgun 84:58 (26:20, 20:25, 22:3, 16:10) për të triumfuar në FIBA European Challenger,…