​Berisha për humbjen nga Sllovakia: Ndikoi lodhja por na munguan edhe tifozët

Kombëtarja e Kosovës në basketboll nuk arriti që të vazhdojë kualifikimet për në Kampionatit Botëror 2023…

Kosova deklasohet nga Islanda, pak shpresa për kualifikim

Kosova e ka humbur duelin me rivalin kryesor për vendin e dytë, Islandën, në kuadër të…

“Dardanët” sot luajnë një nga ndeshjet më të rëndësishme

Kombëtarja e Kosovës në basketboll sot e zhvillon një nga ndeshjet më të rëndësishme. Dardanët do…

Mbyllet ndeshja mes Sllovakisë dhe Kosovës, sllovakët festojnë në Bratisllavë

Është mbyllur ndeshja mes Sllovakisë dhe Kosovës në kuadër të fazës paraeliminatore të Kupës së Botës…

Dardan Berisha: Sonte nuk jeni vetëm, e gjithë Kosova me ju

Dardan Berisha përkundër dëshirës së madhe, nuk ka mundur t’i bashkohet Kombëtares së Kosovës për dy…

Dardanët gati për sfidën me Sllovakinë

Kosova është gati për ndeshjen me Sllovakinë. Ndeshja do të zhvillohet të enjten (26 nëntor) në…

Ky do të jetë kapiteni i Kombëtares së Kosovës në basketboll

Drilon Hajziri do të jetë kapiten i Kosovës në ndeshjet ndaj Sllovakisë dhe Islandës. Hajrizi është…

Konfirmohet mungesa e lojtarit kryesor të Kosovës për sfidat ndaj Sllovakisë dhe Islandës

Kapiteni i Kosovës, Dardan Berisha do të mungojë për Dardanët në sfidat ndaj Sllovakisë dhe Islandës,…

Hajrizi: Do të japim maksimumin ndaj Sllovakisë dhe Islandës

Basketbollistët e Kosovës po vazhdojnë të qëndrojnë në karantinë, para dy ndeshjeve me Sllovakinë dhe Islandën.…

FIBA vendim interesant për ndeshjet e Kosovës për Kupën e Botës

Duke pasur parasysh shëndetin dhe sigurinë e lojtarëve, trajnerëve dhe stafit në vend të parë, dhe…