Rruga drejt medaljes së artë: Donjeta Sadiku e kërkon sot finalen e Botërorit

Boksieria kosovare e ka siguruar medaljen e bronztë historike pasi u kualifikua në gjysmëfinale. Ajo tash…

Donjeta Sadiku lufton sot për medalje në Kampionatin Botëror të Boksit

Donjeta Sadiku të dielën shënoi fitoren e dytë në Kampionatin Botëror në Stamboll të Turqisë dhe…

Java e fundit në Superligën e Kosovës: Sfida që vendos gjithçka luhet në Malishevë, Ballkani – Gjilani luajnë për “statistika”

Java e fundit kampionale në Superligën e Kosovës në futboll luhet fundjavën e ardhshme. Dueli kryesor…

Tabela e Superligës një xhiro para fundit: Prishtina një pikë larg barazhit, ngritet në pozitë Dukagjini

Gara e ashpër për t’i ikur zonës së barazhit ka vazhduar edhe pas përfundimit të xhiros…

Ndeshje vendimtare sot në Superligën e Kosovës

Do të zhvillohet sot xhiro e 35-të dhe e parafundit në Superlgën e Kosovës ku edhe…

FC Prishtina njofton zyrtarisht për ndërprerjen e bashkëpunimit me Ibrakovicin

FC Prishtina dhe Abdulah Ibrakovic kanë ndërprerë bashkëpunimin. Klubi kryeqytetas ka njoftuar këtë të shtunë zyrtarisht…

Zyrtare: Ardian Nuhiu vazhdon kontratën me Dritën

Trajneri i Dritas, Ardian Nuhiu vazhdon edhe tri vite të tjera me ekipin nga Gjilani. Sot,…

Gjashtë vite nga anëtarësimi i Kosovës në FIFA

Si sot para gjashtë vitesh Kosova u bë anëtarja e 210-të e FIFA-s. FFK-ja mori 141…

Kreu i FFK-së, Agim Ademi bën homazhe pranë arkivolit të ikonës së boksit, Xhevdet Peci

Presidenti Agim Ademi me bashkëpunëtorë ka bërë homazhe pranë arkivolit të ikonës së boksit kosovar, Xhevdet…

Krerët e FFK-së morën pjesë në Kongresin e UEFA-s, mbështesin Çeferin edhe për një mandat të ri

Sot në Vjenë është mbajtur Kongresi i 46-të i UEFA-s, në të cilin kanë marrë pjesë…