Ademi uron Lirinë pas rikthimit në Superligë

Për inkuadrimin e klubit të futbollit “Liria në Superligë vazhdojnë të vijnë reagime të shumta nga…

Liria kthehet në Superligë pas katër vitesh, Ferizaj bie në Ligën e Parë

Liria ka mposhtur në barazh Ferizajn përmes penalltive, pasi koha e rregullt dhe vazhdimet nuk prodhuan…

Ademi takon presidentin e Federatës së Rumanisë, e siguron që situata në Prishtinë është shumë e qetë

Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi po qëndron në Budapesë të Hungarisë ku…

FC Ferizaj reagon pas skandalit të djeshëm: Pastërtia jonë nuk mund të njolloset

FC Ferizaj ka reaguar pas ndeshjes së djeshme, kundër Dukagjinit, në të cilën regjistroi fitore me…

FFK reagon për dy ndeshjet e dyshuara për tolerime në Albi Mall Superligë

Federata e Futbollit të Kosovës ka reaguar më në fund për dy ndeshjet e shumëpërfolur të…

Kryetari i FFK-së për përfundimin e sezonit në Superligë: Liga jonë është ngritur në UEFA

Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi është deklaruar për fundin e sezonit 2022/23…

Ballkani e mbyll sezonin me barazim ndaj Gjilanit

Skuadra e Ballkanit ka mbyllur sezonin me barazim ndaj skuadrës së Gjilanit. Ndeshja e luajtur sot…

Xhiro e fundit në Superligë, luhet për pozitën e barazhit dhe vendin e katërt

Sezoni 2022/23 në Albi Mall Superligën e Kosovës do të mbyllet sot kur në program janë…

Sejdini dhe Bastari në konak të Agim Ademit

Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, ka pritur sot në Prishtinë dy miqtë…

Liria fiton barazhin ndaj Ulpianës, vetëm një ndeshje larg Superligës

Liria e ka fituar ndeshjen e barazhit të Ligës së Parë. Skuadra nga Prizreni ka triumfuar…