Sporti Vendorë

Shtyhet ndeshja Prishtina-Drita, shkak kushtet atmosferike

Ndeshja mes Prishtinës dhe Dritës është shtyrë. Kështu ka lajmëruar ekipi i Prishtinës. Për shkak të reshjeve të borës, Komisioni Mbikqyrës ka konstatuar se fusha në Hajvali nuk i plotëson…

Sporti Ndërkombtarë

Faqja e organizatës më të madhe të tenisit në botë ‘vishet’ kuq e zi, flamuri autokton i ‘çmend’ serbët

Organizata e Profesionistëve të Tenisit (ATP) është organi drejtues dhe kryesor i qarqeve profesionale të tenisit për meshkuj – ATP Tour, ATP Challenger Tour dhe ATP Champions Tour. Si e…

Kosova

Gliha: Këshillat e taksistëve nuk funksionuan, gjyqtari nuk na dha penallti

Përfaqësuesja e Kosovës i ka mbyllur me humbje kualifikimet për Kampionatin Evropian, duke pësuar nga Bjellorusia. “Dardanët” u mposhtën 0:1 nga Bjellorusia, në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë. Antilevskiy realizoi…

Kosova i mbyll kualifikimet me humbje në “Fadil Vokrri” ndaj Bjellorusisë

Kosova ka pësuar humbje në “Fadil Vokrri” në ndeshjen e fundit kualifikuese të Kampionatit Evropian. Bjellorusia mposhti “Dardanët” me rezultat minimal 0-1. Golin e vetëm të takimit e realizoi, Antilevskiy.…

Kombëtarja

“Shqipëria theu çdo rekord në këtë fushatë eliminatoresh”, Duka rrëfen për ‘italianët’ e Kombëtares

Kombëtarja shqiptare arriti një sukses të jashtëzakonshëm këtë vit, duke u kualifikuar si kokë e grupit E për në finalet e ardhshme të Kampionatit Europian “Gjermani 2024”. Një arritje mëse…

Sporte Tjera

Shëndeti

Vdes një 21-vjeçare në QKUK nga COVID-19

Sot në orët e hershme të mëngjesit, në Infektivë ka vdekur një 21-vjeçare nga COVID-19. Zyra për informim e QKUK-së, e ka konfirmuar për Demokracia.com se sot në orët e…

Showbiz

Fun

Hugo vjen në Prishtine

❓Çfarë është Hugo Vape? (Artikull i sponzorizuar) Hugo është një pajisje elektronike që simulon pirjen e duhanit nëpërmjet avullit. Pajisja e vogël përbëhet nga një atomizues, një burim energjie i cili…

Video e gruas që përpiqet të puthë burrin gjatë bisedës në Zoom bëhet virale

Një video e një gruaje që përpiqet të puthë burrin e saj gjatë një bisede me video në Zoom është bërë virale në mediat sociale. Ky është klipi i dytë…