Sporti Vendorë

Kosova llogarit në mbështetjen e tifozëve në Danimarkë

Kombëtarja e Kosovës në basketboll do të përballet me Danimarkën të enjten në qytetin Naestved, në kuadër të rrethit të parë parakualifikues për FIBA Eurobasket 2025. Dhe, Federata Daneze e…

Sporti Ndërkombtarë

Shqipëria fiton medaljen e parë të artë në Lojërat Mesdhetare

Shqipëria ka fituar medaljen e parë në Lojërat Mesdhetare “Oran 2022”, që po zhvillohen në Algjeri. Dhe, është mundja që ia ka siguruar Shqipërisë medaljen e artë në këtë gara.…

Kosova

Zyrtare: Kosova shënon sërish ngritje në renditjen e re të FIFA’s

Kombëtarja e Kosovës në futboll ka shënuar sërish ngritje në renditjen e FIFA. Organi më i lartë i futbollit ndërkombëtar, FIFA ka publikuar sot renditjen e re të kombëtareve pas…

Kosova ngjitet dy pozita në renditjen e re të FIFA-s

Kombëtarja A e Kosovës në konkurrencën e femrave ka shënuar ngritje në ranglistën e FIFA-s. Shtëpia më e madhe e futbollit ka përditësuar së fundi listën, ku shihet se “Dardanet”…

Kombëtarja

Shqipëria nuk ndryshon pozicion në renditjen e re të FIFA-s

FIFA ka publikuar sot renditjen e re të kombëtareve. Shqipëria nuk ka lëvizur nga pozita e 66-të, duke e mbajtur atë vend, pa ndeshjeve të qershorit. Kuqezinjtë barazuan me Islandën…

Sporte Tjera

Shëndeti

Vdes një 21-vjeçare në QKUK nga COVID-19

Sot në orët e hershme të mëngjesit, në Infektivë ka vdekur një 21-vjeçare nga COVID-19. Zyra për informim e QKUK-së, e ka konfirmuar për Demokracia.com se sot në orët e…

Showbiz

Fun

Hugo vjen në Prishtine

❓Çfarë është Hugo Vape? (Artikull i sponzorizuar) Hugo është një pajisje elektronike që simulon pirjen e duhanit nëpërmjet avullit. Pajisja e vogël përbëhet nga një atomizues, një burim energjie i cili…

Video e gruas që përpiqet të puthë burrin gjatë bisedës në Zoom bëhet virale

Një video e një gruaje që përpiqet të puthë burrin e saj gjatë një bisede me video në Zoom është bërë virale në mediat sociale. Ky është klipi i dytë…