Spanja siguron kalimin në fazën eliminuese, mposht minimalisht Italinë

Ka përfunduar ndeshja xhiros së dytë të grupit B në Euro 2024 mes Spanjës dhe Italisë.…

Anglia ‘dëshpëron’ – vetëm barazim ndaj Danimarkës

Ka përfunduar ndeshja mes Anglisë dhe Danimarkës. “Tre Luanët” kanë vazhduar të tregojnë paraqitje të ‘zbehtë’…

Daku në telashe të mëdha, klubi i tij reagon pas videos ku ofendoi maqedonët

Klubi i Rubin Kazanit, ku bënë pjesë edhe sulmuesi shqiptar, Mirlind Daku, ka reaguar pas videos…

Sllovenia pëson gol në fund, sërish merr një pikë

Sllovenia ka barazuar ndaj Serbisë me rezultat 1-1 në kuadër të xhiros së dytë të fazës…

Sot luhen tre ndeshje në Euro 2024: Vëmendja në sfidën Itali – Spanjë

Maratona e Euro 2024 vazhdon edhe sot me tre ndeshje që janë në program për tu…

Sylvinho shpërthen në emocione për barazimin dramatik me Kroacinë

Trajneri i Shqipërisë, Sylvinho është shprehur shumë krenar me paraqitjen e lojtarëve në barazimin 2-2 me…

Hidhet shorti i La Liga-s/ Data kur nis kampionati spanjoll dhe kur luhet “El Clasico” i parë

La Liga hodhi këtë të martë shortin e kampionatit 2024-2025, me kampionatin spanjoll që do të…

Zyrtare: Short i lehtë për Ballkanin, ja kundërshtari në kualifikueset e Champions League

Skuadra e Ballkanit ka mësuar edhe zyrtarisht kundërshtarin e parë në kualifikueset e Ligës së Kampionëve.…

Zyrtare: Lëndohet sulmuesi i Kroacisë – nuk do të luajë më në Europian!

Lojtari i Torinos, Vlasic u detyrua të braktisë kampin stërvitor të Kroacisë për shkak të lëndimit.…

Euro2024: Përdoret për herë të parë sistemi i ri i VAR’it – shikoni se si funksionon

Slovakia çuditërisht mundi Belgjikën me rezultat 1:0 në xhiron e parë të Grupit E të Kampionatit…