Spektakël në kafaz, zyrtarizohet dueli i kampionëve të botës

Më 12 shkurt, në eventin UFC-284 në artet marciale mikse do të zhvillohet sfida e madhe…

Publikohen rezultatet e autopsisë, mësohet shkaku i vdekjes së boksierit 23-vjeçar shqiptar në Gjermani

Boksieri shqiptar, Liridon B. u gjet i vdekur ditë më parë në një stacion treni në…

FANTASTIKE: Përmirësohet ndjeshëm pozita e “Bad News Eagles” në ranglistën botërore – kjo është renditja e re e gamerave shqiptarë

Bad News Eagles kishin një performancë të jashtëzakonshme në “IEM RIO MAJOR”. Gamerat shqiptarë përpos kualifikimit…

Kjo është shuma që fitoi Bad News Eagles pas pjesëmarrjes në turneu më të madh në CS:GO

Bad News Eagles u eliminua sot nga turneu më i madh në CS:GO, “Major”, i Rio…

Usyk e konfirmon se dëshiron trilogjinë kundër Joshuas nëse lufta e tij me Furyn nuk ndodh

Nëse Tyson Fury nuk e ndryshon qëndrimin e tij për disa arsye, lufta e tij kundër…

Nadal në lot për pensionimin e Federer: Ishte e paharrueshme dhe e trishtueshme!

Rafael Nadal ishte shumë i emocionuar në lamtumirën e tenistit Roger Federer. Sapo përfundoi ndeshja e…

E fundit, Mayweather dhe McGregor do të ndeshen përsëri

Floyd Mayweather thotë se një revansh kundër Conor McGregor është duke u planifikuar, ndërsa ende nuk…

Bad News Eagles shpallet kampion në turneun e Pragës, skuadra fiton edhe mbi 20 mijë dollarë

Ekipi kosovar në CS:GO, Bad News Eagles, ka triumfuar në finalen e madhe të turneut “Tipsport”.…

Atleti kosovar, Muhamet Ramadani fiton medaljen e argjendtë në Kampionatin Mesdhetar

Atleti nga Kosova, Muhamet Ramadani ka shkëlqyer edhe një herë teksa tash ka fituar medaljen e…

Sonte meçi i Florian Markut – shqiptari synon të dalë kampion nga ‘Air Albania’

Florian Marku do ta ketë sonte një prej meçeve më të veçanta të tij. Ylli shqiptar…