Serbia ndalon boksierët kosovarë, Shqipëria braktis botërorin, solidarizohet me Kosovën

Një skandal i vërtetë ka ndodhur ditën e sotme në kufirin Kosovë-Serbi ku këta të fundit…

SKANDAL: Greqia ndalon karateistët e Kosovës të marrin pjesë në Kampionatin mesdhetar

Përfaqësuesja e Kosovës së karatesë ka nisur një udhëtim në Limassol te Qipros për të garuar…

Komiteti Olimpik Ndërkombëtar e nderon legjendën e xhudos, Majlinda Kelmendi

Komiteti Olimpik Ndërkombëtar (IOC) e ka nderuar legjendën e xhudos kosovare, Majlinda Kelmendi. Përmes një shkrimi…

“E udhëheqa luften! Kundërshtarin e mposhta sërish!, Robin Krasniqi ankohet në Federatë për humbjen ndaj Boesel

Robin Krasniqi ka dërguar ankesë në Federatat përkatëse për humbjen që e pësoi ndaj Dominic Boesel,…

Fury dhe Wilder i mbushën kuletat nga trilogjia e së shtunës

Tyson Fury dhe Deontay Wilder i mbushën kuletat me miliona dollarë nga lufta e tretë mes…

Liridon Kalenderi zë vendin e dytë në garën automobilistike ndëkombëtare

Garuesi kosovar i automobilizmit, Liridon Kalenderi, ka arritur rezultat historik, duke dalë i dyti në garën…

Pse kishte dyshime mbi dorëzat e Furyt? Pamjet zbulojnë se ishin të mbushura me flokë kali

Meçi më i përfolur i viti në boksin profesionist tashmë ka përfunduar. Fury e ka mposhtur…

Nuk përfundon me kaq: Robin Krasniqi paralajmëron veprime ligjore për atë që e quan “vjedhje”

Robin Krasniqi ka paralajmëruar se do të ndjekë rrugët ligjore ndaj veprimit të jurisë, pasi mendon…

“Ai është idiot, dështak”, Tyson Fury ‘shpërthen’ pas fitores, zbulon se çka ndodhi pas nokautit

Tyson Fury ka fituar meçin e tretë ndaj Wilderit me K.O në raundin e 11’të, duke…

I pamposhturi Tyson Fury, e nokauton Wilderin dhe mbron titullin

Tyson Fury e ka dëshmuar edhe njëherë që është më superior se Deontay Wilder. Boksieri britanik…