Zyrtare: Në vitin e krijimit, Suhareka siguron Superligën e Kosovës

Suhareka është shpallur kampion në Grupin A, duke ju bashkuar FC Ferizaj si dy skuadrat që…

Nuk ishte në formacion zyrtar, Naby Keita la ekipin dhe shkoi në shtëpi | Klubi gjerman e përjashton futbollistin

Werder Bremen ka suspenduar ish-mesfushorin e Liverpool, Naby Keita deri në fund të sezonit dhe gjithashtu…

Policia shpall në kërkim Akil Gjakovën

Policia e Kosovës e ka shpallur në kërkim xhudistin Akil Gjakova. Organet e rendit kërkojnë bashkëpunim…

Xavi drejt largimit, ky mund të jetë pasuesi i tij tek Barcelona

Trajneri i sezonit të ardhshëm të Barcelona-s vazhdo të mbetet ende një enigmë. Me Xavi Hernandez…

Pochettino kërcënon futbollistët e tij pas përplasjes në fushë dhe tregon se kush është ekzekutuesi kryesor i penalltisë

Chelsea mori një fitore spektakolare ndaj Evertonit me rezultat të thellë 6-0, por kjo shfaqje e…

Super spektakël sonte në Ligën e Kampionëve, mësohen dy skuadrat e para gjysmëfinaliste

Emocionet e jashtëzakonshme të Ligës së Kampionëve rikthehen përsëri sonte. Dy super sfida na presin me…

UEFA me “dorë të hekurt”, gjobë dhe një ndeshje pa tifozë për Bayern Munich

Komiteti i Kontrollit, Etikës dhe Disiplinës i UEFA-s ka qenë shumë i ashpër në vendimet e…

Muriqi i pari në Evropë, askush më shumë se ai nuk është zënë “Offside”

Sajti prestigjioz i sportit ‘Goal.com’ e ka vendosur sulmuesin kosovar, Vedat Muriqin, në pozitën e parë…

Salah fantastik, shënoi katër gola për Egjiptin dhe theu rekordin

Futbollistët e Egjiptit në raundin e parë të kualifikimeve të Grupit A për Kupën e Botës…

Oferta 300 milionëshe e Al Hilal drejt PSG-së: 700 milionë euro vetëm për Mbappen

Klubi saudit, Al-Hilal raportohet se gjatë ditës së sotme ka dorëzuar një ofertë astronomike dhe rekorde…