“Shqipëria theu çdo rekord në këtë fushatë eliminatoresh”, Duka rrëfen për ‘italianët’ e Kombëtares

Kombëtarja shqiptare arriti një sukses të jashtëzakonshëm këtë vit, duke u kualifikuar si kokë e grupit…

Euro 2024/ “The Sun” simulon shortin, Shqipëria me rivalë të pabesueshëm

Do të jetë 2 dhjetori i këtij viti data kur do të hidhet shorto për fazën…

Në Gjermani shkojnë 23 lojtarë, tani nisin dilemat për Sylvinhon

Kuqezinjtë do të nisin përgatitjet për takimet që do të luajë në Gjermani, me besimin se…

Armand Duka preferon Serbinë në grup me Shqipërinë në Euro 2024

Kreu i Federatës Shqiptare të Futbollit (FSHF), Armand Duka ka thënë se do të preferonte që…

Shqipëria në vazon e tretë, së bashku me Hungarinë e Danimarkën

Cikli kualifikues, respektivisht faza e grupeve e Kampionatit Evropian Euro 2024 u mbyll mbrëmë. Ndër ndeshjet…

Shqipëria befasohet me barazim nga Ishujt Faroe – por shkon në Evropian si lidere e grupit

Kombëtarja e Shqipërisë ka barazuar me Ishujt Faroe, në ndeshjen e fundit kualifikuese për Euro 2024,…

“N’ditën ma t’lumtur t’Shqiptarisë, Plisat mungojnë”, raportohet se FSHF nuk ndau asnjë biletë për tifogrupin kosovar

Tifogrupi “Plisat” nuk do të jenë të pranishëm sonte në ndeshjen e fundit që Shqipëria e…

Shqipëria zhvillon sonte ndeshjen e fundit të grupeve ndaj Faroe, synon pozitën e parë

Kombëtarja e Shqipërisë do të zhvillojë sonte ndeshjen e fundit të fazës së grupeve të kualifikimeve…

Shqipëria mbush arkën, ja sa para fiton nga kualifikimi

Shqipëria me barazimin ndaj Moldavisë siguroi plasmanin në Kampionatin Evropian që do të mbahet në Gjermani.…

Kjo është data dhe ora kur Shqipëria do t’i mësojë kundërshtarët në Euro 2024

Shqipëria e ka siguruar sot pjesëmarrjen në Euro 2024 që zhvillohet në verën e vitit të…