Blog

Driton Kuka: Xhudoja është sporti i vetëm që i ka arritur katër norma olimpike

Driton Kuka ka folur rreth sukseseve të sportit të xhudos. Trajneri i xhudos tha se me…

Fundjavë e nxehtë na pret në Superligë, këto janë përballjet joshëse

Elita e futbollit kosovar rikthehet këtë fundjavë pas pushimit për shkak të ndeshjeve të Kombetareve, shkruan…

Haxhiu: Ministri s’po lajmërohet, shpresat e klubeve për shpëtim po zbehen

Përfaqësuesit e disa klubeve të futbollit kosovar janë në pritje të një përgjigjeje për takim nga…

Pagat ‘stratosferike’ të Messit, Mbappes dhe Neymar – PSG paguan 13 milionë euro në muaj për tre yjet e saj

E përditshmja L’Equipe publikoi, si zakonisht, pagat e të gjithë lojtarëve dhe trajnerëve në Ligue 1…

Neymar nuk i humbi 1 milion euro në kazino online, e qara e tij ishte “fallco”

Dita e djeshme ishte e veçantë për Neymarin. Braziliani fillimisht e kishte paraqitur në polici një…

Ky është rekordi i Giresse deri më tani te Kosova

Trajneri i Kosovës, Alain Giresse i ka nisur jo mirë kualifikimet për Euro 2024 me dy…

Financimi i fshehtë 103 milionë sterlina i Abramovich, plas skandali, si u paguan Broja dhe Rashica

Një lajm i bujshëm është duke bërë xhiron e mediave botërore. Sipas raportimeve, manjati rus, Roman…

Ministri e konfirmon: FFK me dokumente është në rregull, klubet janë më dobët, licencimi brenda ditësh

Saga e licendimit të Federatës së Futbollit të Kosovës është drejt fundit. Këtë e ka konfrmuar…

Loja e dyfishtë e MKRS-së, ministri thotë se ngecja e licencimit ka mbetur të klubet ndërsa komisioni e fajëson FFK-në

Sot në selinë e Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sporteve kanë qëndruar tre antarë të klubeve…

Licencimi i FFK-së, Batatina lëshon “bombën”

Çështja e licencimit të Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK) është bërë një nga temat më…