Januzaj për 18 milionë euro te gjiganti evropian

Gjithnjë e më tepër po rriten zërat që e lidhin Adnan Januzajn me skuadrën e Romës.…

“Bomba” e ditës – Tevez me rikthim sensacional te Unitedi

Manchester United përpos rezultate katastrofike, është duke u përballur edhe me lëndime të futbollistëve. Reparti ofansiv…

Bordi i Man Utd merr vendim të befasishëm për menaxherin Solskjaer

Ole Gunaar Solskjaer do të vazhdojë të jetë menaxher i Manchester United. Manchester United nuk planifikon…

Trajneri Pioli e lë në stol, sulmuesin e kap ankthi dhe përfundon në spital

Lënia në stol e sulmuesit brazilian Lucas Paqueta në ndeshjen që Milani fitoi 3-2 ndaj Udinese…

Futbollisti i Burnleyt “tallet” në këtë mënyrë me Manchester Unitedin

Manchester United e ka bërë gabimin e radhës, pasi së fundi është mposhtur në “Old Trafford”…

Rekordi i Ronaldos nga ndeshja kundër Romës në Coppa Italia

Cristiano Ronaldo e ka filluar vitin 2020 në mënyrën më të mirë të mundshme. Ylli i…

Zidane konfirmon lajmin e keq: Ky yll i Real Madridit është lënduar përsëri

Real Madrid vazhdon të ketë probleme me lëndime. Zinedine Zidane ka konfirmuar se Gareth Bale ka…

Mbappe qesharak, shënon gol me dorë! (VIDEO)

Një episod sa qesharak aq edhe gazmor ka ndodhur në gjysmënalen e Kupës së Francës, ku…

Arrestohet ish-futbollisti shqiptar, organizonte baste sportive përmes telefonit

Futbolli në Shqipëri e ka të vështirë që të ndahet nga bastet sportive, edhe pse janë…

Çfarë predhe: Mos flini pa e parë “bombën” e futbollistit të Burnleyt në portën e De Geas

Burnley ka marrë tre pikë shumë të rëndësishme në garën për mbijetesë, teksa ka dhënë befasinë…