Zbulohet formacioni më i mirë i javës në Ligën e Kampionëve

Këtë mesjavë u zhvilluan ndeshjet e xhiros së pestë në fazën e grupeve në Ligën e Kampionëve.

16 sfida interesante u zhvilluan këtë mesjavë në evenimentin më të madh për klube në Evropë,.

Pas përfundimit të gjitha ndeshjeve, UEFA si gjithmonë ka përzgjedhur edhe formacionin më të mirë të javës.

Në portë gjendet Thibau Courtois, në mbrojtje janë Pedro Porro, David Alaba, Nicolas Otamendi, Trevoh Chalobah dhe Reece James.

Ndërkohë në mesfushë janë zgjedh Emil Forsberg, Thiago Alcantare, Christopher Nkunku dhe Pedro Goncalves.

Në sulm i vetëm është Edin Dzeko i cili shënoi dy gola në fitoren e Interin 2-0 ndaj Shakhtar Donetsk.

FORMACIONI I JAVËS:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *