Renditja tabelare e Superligës së Kosovës pas 15 xhirove të zhvilluara

Fitorja e Gjilanit ndaj Dritës në derbin lokal si dhe triumfi i Llapit ndaj Drenicës me rezultat 5-3ka bërë që kreu i tabelës së Superligës së Kosovës në futboll të jetë shumë i ngjeshur.

Edhe Ballkani që mposhti Malishevën me rezultat 2-0 është rikthyer fuqishëm duke u renditur i dyti në tabelë.

Gjilani renditet i pari me 28 pikë, i ndjekur nga Ballkani me 27.

Kjo është renditja e plotë tabelare e Superligës së Kosovës:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *