Lukaku del kundër agjentit të tij: Nuk flet dot në emrin tim!

Romelu Lukaku ka lëshuar një deklaratë duke u distancuar nga komentet e bëra nga agjenti i tij Federico Pastorello që lanë të kuptohet për bisedime me Milanin dhe Interin.

Agjenti i tij foli për La Repubblica sot dhe diskutoi sezonin e vështirë të futbollistit të tij me Chelsean dhe çfarë mund të ndodhë në të ardhmen. Kur u pyet për një rikthim të mundshëm në Serie A, Pastorello vuri në dukje se kishte “shumë zhurmë për asgjë. Klubi dhe tifozët janë në zemrën e tij.

“Ai kurrë nuk e ka fshehur këtë dhe kurrë nuk e ka fshehur dashurinë për Anderlechtin nëse do të donte të përfundonte karrierën e tij. Megjithatë, ne nuk mund të spekulojmë për negociata. Pronari i Chelseat ka ndryshuar, ne nuk i njohim njerëzit, e lëre më të imagjinojmë bisedime me Interin apo Milanin. Duhet të presim”, shtoi ai.

Lukaku nuk ishte i impresionuar qartë nga kjo intervistë dhe u përgjigj në historinë e tij në Instagram këtë pasdite, duke e bërë të qartë se ai është plotësisht i fokusuar në përfundimin e këtij sezoni me Chelsean.

Në historinë e tij në Instagram, sulmuesi i Chelseat shkroi: “Kurrë nuk do të lejoj dikë të flasë për mua… E mbajta gojën mbyllur dhe u fokusova për të ndihmuar ekipin dhe për ta mbyllur sezonin në mënyrën më të mirë të mundshme. Pra, nëse dikush atje përpiqet të thotë diçka për mua dhe klubin… Jo në emrin tim.”

29-vjeçari Lukaku ka shënuar tetë gola dhe ka dhënë një asistim në 25 paraqitje në Premier League këtë sezon.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *