Ivan Perisic ka marrëveshje me Chelsean, shumë pranë kalimit në Premier League

41 minuta më parë
Ivan Perisic thuhet se ka rënë dakord për kushtet personale me Chelsean përpara një largimi të mundshëm nga Interi muajin e ardhshëm.

Kroati 33-vjeçar dëshmoi sërish cilësinë e tij në fitoren 4-2 të Nerazzurrëve në finalen e Kupës së Italisë ndaj Juventusit të mërkurën, duke shënuar një dygolësh për të ndihmuar në sigurimin e trofeut për skuadrën e Simone Inzaghit.

Ai shprehu pak zhgënjim në lidhje me bisedimet për rinovimin e kontratës së tij pas ndeshjes, duke sugjeruar se një transferim i lirë në verë është një mundësi konkrete.

Siç raportohet nga Sport Mediaset, Perisic ka rënë dakord për kushtet personale me Chelsean përpara një transferimi të mundshëm të lirë këtë verë. Të vetmet gjëra që kanë mbetur tani janë raportuar disa detaje të vogla dhe testet mjekësore.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *