Finalja e FA Cup, Chelsea – Liverpool, formacionet zyrtare

Liverpool dhe Chelsea do të përballen sot në finalen e FA Cup.

Ndeshja derbi mes “The Reds” dhe londinezëve do të zhvillohet me fillim nga ora 17:45.

Para fillimit të takimit janë zbuluar formacionet zyrtare.

Ja 11’shet që do të startojnë:

Chelsea: Mendy; Azpilicueta, Silva, Rudiger; James, Kante, Kovacic, Alonso; Mount, Pulisic; Lukaku.

Liverpool: Alisson; Alexander-Arnold, Matip, Van Dijk, Robertson; Henderson, Thiago, Keita; Salah, Mane, Diaz

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *