E do gjysma e Evropës, Benfica kërkon 80 milionë euro për talentin e madh

Çmimi është vendosur. Sipas së përditshmes britanike Daily Express, e ardhmja e Darwin Nunez do të jetë në kampionatin anglez.

Sulmuesi uruguaian ka bërë për vete vëzhguesit e gjysmës së Europës dhe veçanërisht ata të Premier League, me United, Tottenham dhe Arsenal që janë gati të sfidohen në verë.

Do të jetë një nga këto tre ekipe, me shumë mundësi, destinacioni final i lojtarit për të cilin Benfica kërkon një shifër të konsiderueshme.

Klubi portugez, në fakt, kërkojnë 80 milionë euro për kartonin e sulmuesit 22-vjeçar vetëm për t’u ulur në tavolinë. Një shifër kjo që justifikohet nga 28 golat e shënuar nga Nunez në 35 ndeshje.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *