Atleti kosovar fiton medaljen e artë në Kampionatin Ballkanik

Atleti Muhamet Ramadani ka shkëlqyer edhe në kampionatin ballkanit U-20 që po mbahet në Stamboll. Me…

Ilir Latifi e fitoi “luftën”, gjyqtarët e vodhën fitoren e tij

Ilir Latifi është mposhtur në UFC 247 nga amerikani Derrick Lewis. Shqiptari nga Vushtrria ishte në…

UFC 247: Lewis i fortë për Ilir Latifin – mposhtet kosovari

Në vendlindjen e tij, në Houston, Lewis i ka dhënë një mësim të mirë luftëtarit kosovar,…

Diton Kuka pas triumfit të Distrias: Parisi prap po merr frymë shqip

Trajneri i xhudos, Driton Toni Kuka, ka thënë disa fjalë pas suksesit të Distria Krasniqit. Krasniqi,…

Grand Slam Paris: Distria Krasniqi fiton medaljen e artë, fiton finalen kundër Giuffrida

Krasniqi, e cila në këtë kompeticion garoi në kategorinë -52 kilogramë, ku zakonisht garon Majlinda Kelmendi,…

Distria Krasniqi në çerekfinale, mposht francezen në Paris

Xhudistja kosovare, Distria Krasniqi, i ka shkuar një hap më afër medaljes së artë në Grand…

Tensione në matjet zyrtare mes Ilir Latifit dhe Derrick Lewis

Ilir Latifi dhe Derrick Lewis kanë bërë matjet e fundit para meçit të ditës së nesërme.…

E bujshme, publikohet meçi mes Khabib Nurmagomedov

Presidenti i UFC-së, Dana White, ka bërë të ditur hapin e radhës së Conor McGregor pas…

Para nisjes për në Gjeorgji, lojtarët e Kosovës shihen duke pirë cigare

Kombëtarja e Kosovës në futsall sot është nisur për në Gjeorgji, atje ku do të marrë…

Talenti shqiptar u prezantua te skuadra e njohur spanjolle

Kleandro Lleshi është prezantuar zyrtarisht sot si blerja më e re e skuadrës së Recreativo Huelva.…