Arsenal – Tottenham, mungesat dhe formacionet e mundshme për kryendeshjen e sotme në Premierligë

Pas pauzës shkaku i ndeshjeve të kombëtareve, Premierliga rikthehet në aksion me ndeshjet e javës së…

Rikthehet Superliga, këto 3 ndeshje do të zhvillohen sot

Pas pauzës ndërkombëtare, AlbiMall Superliga e Kosovës rikthehet në aksion nga dita e sotme. Këtë të…

“Plisat” paralajmërojnë FFK-në: Stadiumi është i yni, do t’i bartni pasojat për çdo vendim tjetër

“Plisat” kanë paralajmëruar se nuk do të lejojnë që Prishtina t’i zhvillojë ndeshjet diku tjetër, përveçse…

Ademi: Ashtu siç na porositi edhe presidenti Infantino, së bashku do ta çojmë futbollin në një nivel tjetër

Presidenti i federatës së futbollit të Kosovës, Agim Ademi është parë shumë i lumtur pas vizitës…

Infantino pritet edhe nga ministri Çeku

Presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino, është pritur në hapësirat e Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit,…

UEFA përfshinë Kosovën në listën e kufizimeve para shortit të Euro 2024

Kampionati Evropian i vitit 2024 do të zhvillohet në Gjermani dhe tani ekipet kombëtare janë duke…

Usyk e konfirmon se dëshiron trilogjinë kundër Joshuas nëse lufta e tij me Furyn nuk ndodh

Nëse Tyson Fury nuk e ndryshon qëndrimin e tij për disa arsye, lufta e tij kundër…

Munishi: E dinim se kishim një kundërshtar shumë të fortë, jam i kënaqur me lojën

Prishtina dhe Drita kanë barazuar në derbin e javës së tretë e cila ishte shtyrë. Rezultati…

Nuk ka fitues në derbin Prishtina-Drita

Ka përfunduar derbi i madh i Superligës së Kosovës, i vlefshëm për xhiron ë nëntë të…

Formacionet zyrtare të derbit Prishtina – Drita, Munishi e Nuhiu vendosin për 11-shet startuese

FC Prishtina dhe Drita kanë publikuar 11-shet startuese për ndeshjen klasike të futbollit të Kosovës. Përballja…