UEFA shkruan për formën e Kombëtares së Shqipërisë

Kombëtarja e Shqipërisë mposhti San Marinon 2-0 në udhëtim në Grupin I në kuadër të eliminatoreve për Kupën e Botës “Katar 2022”.

Përmes një postimi në “Facebook”, UEFA ka shfaqur arritjet e Shqipërisë dhe ka lypur përgjigje nga fansat se sa e mirë është Shqipëria.

Kombëtarja e Shqipërisë ka fituar dy nga tre ndeshjet e para në grup, duke e renditur si e treta, po ashtu fitorja ndaj San Marinos ishte ndeshja e gjashtë rresht si mysafire pa pësuar gol.

https://www.facebook.com/144308312288690/posts/4120324414687040/?d=n

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *