Tabela e Superligës: Ballkani lider, tri ekipe ndajnë vendin e fundit

Ballkani i Suharekës është lider i Superligës së Kosovës pas xhiros së tetë.

“Portokallezinjtë” kanë 16 pikë në vendin e parë, ndërsa ndjeken pas nga Drenica me 14 pikë dhe Gjilani me 13 pikë.

Drita pas barazimit me Prishtinën (0-0) renditet në vendin e pestë me 12 pikë.

Dy pikë më pak ka Prishtina e cila pozicionohet në vendin e gjashtë.

Vendin e fundit në tabelë e ndajnë Dukagjini, Ulpiana dhe Llapi që kanë tubuar vetëm nga gjashtë pikë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *