Spanja siguron kalimin në fazën eliminuese, mposht minimalisht Italinë

Ka përfunduar ndeshja xhiros së dytë të grupit B në Euro 2024 mes Spanjës dhe Italisë.

Spanja ishte dominuese gjatë kësaj ndeshje duke kërkuar vazhdimisht golin, me Italinë që kryesisht ishte në mbrojtje, shkruan GazetaBlic Sport.

Dominimi i spanjollëve u konvertua në gol në minutën e 55’të, kur Calafiori dërgoi topin në portën e tij.

Me këtë rezultat Spanja siguron kalimin tutje në fazën eliminuese, kurse ndeshjen ndaj Shqipërisë do ta luajë pa presionin e pikëve. Ka përfunduar ndeshja xhiros së dytë të grupit B në Euro 2024 mes Spanjës dhe Italisë.

Spanja ishte dominuese gjatë kësaj ndeshje duke kërkuar vazhdimisht golin, me Italinë që kryesisht ishte në mbrojtje.

Dominimi i spanjollëve u konvertua në gol në minutën e 55’të, kur Calafiori dërgoi topin në portën e tij.

Me këtë rezultat Spanja siguron kalimin tutje në fazën eliminuese, kurse ndeshjen ndaj Shqipërisë do ta luajë pa presionin e pikëve.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *