Anglia ‘dëshpëron’ – vetëm barazim ndaj Danimarkës

Ka përfunduar ndeshja mes Anglisë dhe Danimarkës.

“Tre Luanët” kanë vazhduar të tregojnë paraqitje të ‘zbehtë’ edhe në duelin e sotëm duke arritur vetëm një barazim me danezët me rezultat 1-1.

Llogarinë e golave e hapi, Harry Kane në minutën e 18’të të takimit, kurse Danimarka barazoi me anë të Hjulmand i cili shënoi golin ‘më të bukur të Kampionatit Evropian’ deri më tani.

Hjulmand me një goditje të fortë nga distanca arriti ta mposht portierin, Jordan Pickford.

Me këtë barazim, Anglia është lidere e grupit C me 4 pikë e ndjekur nga Sllovenia që ka 2 aq sa ka edhe Danimarka në vendin e tretë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *