“Shpresat” e Shqipërisë dhe Kosovës përballen në Elbasan, formacionet zyrtare

Kombëtarja U21 e Shqipërisë dhe ajo e Kosovës do të përballen sonte në ndeshjen e vlefshme për Grupin G të kualifikimeve për Kampionatin Evropian 2023.

Dy reprezentacionet kanë humbur gjasat për të vazhduar tutje, por do të synojnë fitore për ta mbyllur sa më mirë ciklin kualifikues.

Shqipëria është e pesta në renditjen e grupit me nëntë pikë, ndërsa Kosova është një pozitë më lart me 11 pikë.

Ndeshja do të zhvillohet në stadiumin “Elbasan Arena” me fillim nga ora 19:30.

Formacionet zyrtare:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *