Ronaldo me gjest fantastik, fiton penalti por i thotë gjyqtarit se nuk ishte (VIDEO)

Cristiano Ronaldo e ka bërë një gjest fantastik sportiv në ndeshjen që po zhvillohet në mes Al Nassr dhe Persepolis në kuadër të Ligës së Kampionëve të Azisë.

Ronaldo, fillimisht fitoi një penalti pas një ndërhyrje ndaj tij, megjithatë ai vrapoi drejt gjyqtarit për t’i thënë se nuk ishte.

Ndonëse, gjyqtari shkoi te VAR-i për ta konstatuar se nuk ishte penalti.

Përndryshe, Al Nassr renditet në vendin e parë në grupin E, me 13 pikë të grumbulluara, teksa Persepolis me tetë sosh.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *