Pochettino flet për situatën e Donnarummas

Trajneri i Paris Saint-Germain, Mauricio Pochettino tha se ka një atmosferë të mirë midis Keylor Navas dhe Gigio Donnarumma përpara ndeshjes me Manchester City.

Trajneri argjentinas konfirmoi se Lionel Messi është stërvitur dhe do të jetë pjesë e skuadrës kundër kampionëve të Premier League në Ligën e Kampionëve të martën.

Por ish-trajneri i Spurs u pyet gjithashtu për situatën në portë, pasi raportet sugjerojnë se Donnarumma nuk është i lumtur për mungesën e kohës së lojës në Paris.

“Donnarumma? Ne kemi dy portierë të mëdhenj, “tha Pochettino në një konferencë për shtyp. “Ata përshtaten me nevojat e stafit.

“Për momentin ne jemi të kënaqur. Një portier gjithmonë dëshiron të luajë, si çdo futbollist. Ata po stërviten mirë, ka një atmosferë të mirë. Sigurisht, ne duhet të gjejmë ekuilibrin e duhur”, u shpreh trajneri argjentinas

22-vjeçari u bashkua me PSG pasi u largua nga Milano në një transferim falas këtë verë, por kampioni i Evropës ka luajtur vetëm dy herë në sezonin 2021-22.

Ish-lojtari i Real Madrid Keylor Navas ka kaluar dy sezonet e fundit në Parc des Princes dhe 34-vjeçari është shfaqur 88 herë që kur iu bashkua PSG-së.

Navas fitoi Ligën e Kampionëve tri herë gjatë kohës së tij me Los Blancos në Spanjë dhe ka ndihmuar PSG të fitojë Ligue 1, dy Kupa Franceze dhe Kupën e Ligës Franceze.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *