Magjia ka emër, Zymer Bytyqi! Shikojeni çfarë asistimi fantastik bëri pak minuta më parë!

Futbollisti kosovar, Zymer Bytyqi po shkëlqen me fanellën e Konyaspor.

Bytyqi sonte kundër Kasimpas bëri një asistim fantastik për Koka në minutën e 18-të në golin e epërsisë.

Rezultati momental është 1:2 në të mirë të Konyaspor. Bytyqi është një nga futbollistët më të mirë të Konyëasporit.

Tek Konyaspori luajnë edhe shqiptarët tjerë si Çekiqi dhe Cikalleshi. Kurse tek Kasimpas luajnë Hadergjonaj dhe Loret Sadiku.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *