Milionat që i fituan mbrëmë Oleksandr Usyk dhe Daniel Dubois – dallime të mëdha

Oleksandr Usyk triumfoi ndaj Daniel Dubois me nokaut teknik në raundin e nëntë.

Ukraniasi e dominoi pothuajse pjesën më të madhe të duelit, ndërsa në raundin e tetë dhe nëntë bëri diferencën.

Por, sa kanë fituar dy boksierët nga kjo përballje?

Usyk ka marrë katër milionë euro të garantuara dhe fitimet e përgjithshme janë rritur në 10 milionë euro bazuar në shikime (pay per view).

Kundërshtari Daniel Dubois fitoi 1.5 milion euro për luftën dhe fitimet e përgjithshme rriten në tre milionë euro për shkak të shikimeve (pay per view).

Usyk tani synon një luftë me Tyson Furyn, ndërsa e fitoi britanikun menjëherë pas duelit me 25-vjeçarin.

Një duel i tillë do t’i sillte edhe më shumë të ardhura, pavarësisht nëse humbë apo fiton.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *