Lista e për trajnerin e ri të Barcelonës

Trajneri gjerman, Hansi Flick shihet si favorit për të pasuar Xavi Hernandezin në stolin e Barcelonës, pasi shtëpitë e basteve i kanë dhënë kuotën më të vogël atij, për dallim nga emrat e tjerë të përfolur.

“Do të doja të njoftoja se nga 30 qershori nuk do të vazhdoj si trajner i Barçës”, deklaroi Xavi më 27 janar njoftoi largimin e tij nga Barcelona dhe nga ajo ditë ka pasur shumë trajnerë që janë lidhur me vendin e tij.

Një listë e zëvendësuesve për Xavit është ende për t’u zgjidhur, por tashmë ka favoritët e mëdhenj dhe të vogël sipas shtëpive të basteve.

Nga Thomas Tuchel te Hansi Flick

Jurgen Klopp, Thomas Tuchel dhe Xavi janë tre trajnerët që kanë njoftuar largimin e tyre në fund të sezonit në mes të tij. Një listë e trajnerëve ku Tuchel është sugjeruar të zëvendësojë Xavin dhe madje edhe Klopp që mund të përfundojë në Bayern Munich.

Një e ardhme ende e pasigurt, por ku bastet e futbollit të Sportium tashmë kanë filluar t’i japin favorit postin e trajnerit të Barcelonës.

Flick u shkarkua nga detyra e trajnerit të Gjermanisë më 19 shtator 2023 dhe është favorit për të qenë trajneri i Barcelonës së ardhshme.

Madje informacionet që kanë dalë janë se është një opsion i njohur, megjithëse do të presin të bëjnë ndonjë njoftim në fund të sezonit.

Një listë që përfshin emra si Rafa Marquez, Mikel Arteta ose Michel Sanchez, emra në një listë që do të vazhdojë të rritet.

Këto janë kuotat e trajnerëve të mundshëm të radhës

Hansi Flick 3.50

Roberto De Zerbi 5.00

Rafa Marquez 7.00

Mikel Arteta 10.00

Thiago Motta 14.00

Michel Sanchez (Girona) 15.00

Julian Nagelsmann 15.00

Jurgen Klopp 15.00

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *