Kush do ta zëvendësojë Bernard Challandes?!

Trajneri Bernard Challandes nuk do të jetë më në stolin e Kosovës.

Kjo gjë është bërë e ditur në konëfernecën e përbashkët mes trajnerit Bernard Challandes, presidentit Agim Ademi dhe Bajram Shala nga FFK.

Gazetarët pyetën të pranishmit në konferencë se kush do të jetë zëvendësues i zviceranit, e përgjigjja e tyre ishte kjo:

“Nuk kemi ende ndonjë përzgjedhje për trajnerin e ri, por që do të vazhdojmë për dy ndeshjet e radhës dhe më pas do të shikojmë se kush është opsioni”, ka deklaruar kreu i FFK-së.

Ndeshja e ardhshme e Kosovës do të jetë ndaj Greqisë, më 14 nëntor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *