Këto janë datat për dy “El Clasicot” në mes Realit dhe Barçes

Është mësuar data e luajtjes së dy “El Clasicove” ndërmjet Real Madridit dhe Barcelonës.

Ndeshja e parë në mes të tyre do të luhet më 16 tetor, në “Santiago Bernabeu”, ndërsa përballja tjetër, në “Camp Nou”, luhet disa muaj më pas, më 16 mars.

“El Clasico” është akoma ndeshja më e shikuar në botë, për shkak të rivalitetit të krijuar ndër vite nga këto dy skuadra.

Njëjtë pritet të jetë edhe në sezonin e ardhshëm, me të dy ekipet që synojnë të triumfojnë për të gjithë titujt e mundshëm.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *