Ismajli reagon ashpër: Shpifje skandaloze ndaj meje, jeni të paguar të më luftoni

Mbrojtësi shqiptar, Ardian Ismajli ka reaguar ashpër pas keqinterpretimit të një deklarata të lëshuar gjatë ditës së sotme nga ai.

Në disa media ishte shkruar se mbrojtësi i Spezias ka thënë se: “Të luash për Shqipërinë i përfaqëson gjithë kombin shqiptar kudo që ndodhen pasi në identifikohemi me flamurin kuq e zi, me himnin kombëtar. Ndërsa Përfaqësuesja e Kosovës i ka 6 yje që do të thotë aty mund të luajnë 6 nacionalitete që nuk kanë lidhje me shqiptarët”.

Ka qenë vetë lojtari në fjalë i cili ka reaguar përmes një postimi, teksa ka paralajmëruar edhe padi.

POSTIMI I PLOTË I ARDIAN ISMAJLIT (pa ndërhyrje):

“Te nderuar , Klan Kosova postoi nje shkrim skandaloz dhe shum te pavertet ku menjher neser me avokatet e mi do ti padis per shpifje skandaloze ndaj Meje. E verteta qendron se une gazetes Italianes i ka dhen intervist nder te tjerat kam then se Kombtarja e Shqipris i perfaqeson te gjithe Shqiptaret qe jemi ndar ne gjasht shtete jo ne gjasht Republika. Lufta speciale nga qarqet e ndryshme duke filluar nga shtypi analiste nuk ka mbaruar ende por kot e keni sepse une kam kaluar veshtersi edhe me te mdha nga kercnimet per likfidim e deri te fundosja ne karrier. Qdoher kam qen i fort i pathyeshum e ne veqanti nga nata e sontme fortsia ime ka arrit majet.Ju qe jeni te paguar te luftoni te perpiqeni ne mnyrat me te ulta njerzore kot e keni vetem se me dhimseni se ju vetveten jeni duke e fundos”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *