I gjithë Interi duartroket arbitrin Valeri, Handanovic e uron: “Bravo!”, ai përgjigjet “Faleminderit” (VIDEO)

Juventus-Inter, siç pritej, ishte një ndeshje shumë intensive e destinuar për të shkaktuar diskutime. Në fund, skuadra e Simone Inzaghit fitoi Kupën e Italisë në kohën shtesë, duke i lënë bardhezinjtë në zero tituj.

Mes protagonistëve të ndeshjes sigurisht edhe arbitri Valeri i cili iu desh të përballej me një sërë situatash të komplikuara në fushë dhe në pankinë. Vendimet e tij shkaktuan reagime të ndryshme te mbështetësit e dy skuadrave, duke i zemëruar shumë ata të Juventusit.

Goditja e penalltisë e dhënë për kontaktin Bonucci-Lautaro dhe që i dha mundësinë Interit të shënonte 2-2, ngjalli shumë dyshime te Juventusi. Nga ana tjetër, numri 19 i cili tashmë ishte ankuar ashpër për te kuqin qe nuk iu dha Brozovic më herët, u shfaq i pangushëllueshëm.

Mjafton të thuhet se edhe pas ndeshjes, Bonucci vazhdoi të imitonte qëndrimin e tij në situatën e mosmarrëveshjes, duke u shpjeguar bashkëlojtarëve se nuk e kishte goditur Lautaron.

Duke folur për medaljet, qëndrimi i lojtarëve të Interit ishte shumë i ndryshëm në momentin e pasarelës finale kushtuar çerekut të arbitrave. Kur Valeri dhe bashkëpunëtorët e tij kaluan ne koridorin e perbere nga lojtaret zikalter, përveç duartrokitjeve të zakonshme, në adresën e Valerit u bërtit edhe një fjali nga Samir Handanovic.

“Bravo Valeri”, këto janë fjalët e portierit, duke gjykuar nga buza e drejtuar tek fishkëllima e cila nga ana e saj u përgjigj me një “Faleminderit”. Asgjë e bujshme, por një dinamikë normale e fushës, me komplimente nga një prej lojtarëve më përfaqësues dhe me eksperiencë drejtuar arbitrit për drejtimin e tij të ndeshjes.

Një situatë që megjithatë është marrë keq nga tifozët e Juventusit, të cilëve nuk u ka pëlqyer drejtimi i ndeshjes nga Valeri, veçanërisht për penalltine e parë të dhënë për zikaltërit. Ato brohoritje përfaqësojnë për ta një goditje të mëtejshme në stomak…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *