“Eksplodon” stadiumi, zhbllokohet rezultati në finalen Frankfurt – Rangers

Rangers ka kaluar në avantazh 0:1 ndaj Eintracht Frankfurtit në finalen e Ligës së Evropës.

Skuadra skoceze ka realizuar me anë të Aribos në minutën e 57-të të takimit.

Aribo doli i vetëm përballë portierit dhe e dërgoi topin në rrjetë.

Kjo sfidë finale po luhet në stadiumin “Ramon Sanchez Pizjuan”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *