E rrallë: Portieri i QPR shënon në sekondat e fundit, askush s’mund ta besonte!

Kur besoni deri në fund, gjithçka mund të ndodhë.

Në 90+2, kur QPR ishte duke humbur 1-2, portieri Seny Dieng shkoi në zonën kundërshtare të Sunderland dhe bëri mrekullinë.

Në shumicën e rasteve portierët nuk bëjnë asgjë në sulm, por dje ishte ndryshe.

Portieri Dieng shënoi me kokë golin e barazimit (2-2) në ndeshjen e tretë të kampionatit të dytë anglez.

Ja goli i tij:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *