Dramë në fund/ Spezia hesht “San Siron”, përmbyset Milani

Spezia ka bërë mrekullinë në “San Siro” duke e mposhtur Milanin me përmbysje me rezultat 1:2.

Pjesa e parë u mbyll me avantazh për kuqezinjtë që shënuan përmes Leaos, por në 45 minutëshin e dytë ndodhi befasia.

Fillimisht barazoi Agudelo në minutën e64-të ndërsa në minutën e pestë të lojës shtesë ka shënuar Gyasi.

Gjithseis në këtë takim protagonist ishte edhe gjyqtari pasi në minutën e 93-të, Hernandez ka shënuar gol por gjyqtari gaboi duke mos dhënë përparësi dhe çuditërisht vërshëlleu faul për Milanin derisa topi ishte në zotërim të kuqezinjëve.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *