Donjeta Sadiku lufton sot për medalje në Kampionatin Botëror të Boksit

Donjeta Sadiku të dielën shënoi fitoren e dytë në Kampionatin Botëror në Stamboll të Turqisë dhe u kualifikua për në çerekfinale.

Ajo fitoi me luftë bindëse 5:0 boksieren Jocelyne Tshamala me prejardhje nga Kongo, në kategorinë 57-60 kilogramë.

Sot, në orët e pasdites, Sadiku do ta zhvillojë luftën e radhës nga ku edhe synon që të fitojë medalje.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *