Personi më i vjetër në botë festoi 118-vjetorin e lindjes

Kane Tanaka, një banore e Fukuoka, e cila sipas të dhënave të Librit të Rekordeve Guinness…

2021 do të jetë viti më i mirë për këto tri shenja të horoskopit

Pas një viti të trazuar, të mbushur me trishtim me një seri sprovash dhe mundimesh, tani…

Kështu dukej bota 300 milionë vjet më parë

Njëherë e një kohë, mbi 300 milion vjet më parë, bota që ne e njohim ishte…

Ky mjek që 5 vite nuk lahet, kjo është teoria e tij

Higjiena personale është një aspekt shumë i rëndësishëm në përditshmërinë tonë, por një mjek anglez pretendon…

Pse në aeroplan gjithmonë hipim nga ana e majtë?

Udhëtimi me aeroplan shpesh kërkon t’i bëjmë vetes disa pyetje të reja, kryesisht për shkak të…

Ky është vendi më i mirë në botë për cilësinë e jetës

Sipas Indeksit të Zhvillimit Njerëzor të Kombeve të Bashkuara (HDI), Norvegjia është votuar si vendi më…

Situata të komplikuara në dashuri, horoskopi për sot

Parashikimi i horoskopit për sot. Dashi Ata që do të dalin për t’u argëtuar sot, do…

9 vjeçari fiton 29 milionë dollarë nga YouTube, bëhet më i paguari këtë vit

Një nëntë vjeçar ka fituar afër 30 milionë dollarë nga videot e tij në YouTube, duke…

Letra e nënës për të bijën që duhet lexuar nga çdo njeri

Një letër që çdo prind mund t’i shkruajë fëmijës së vet, në të cilën përmblidhen ide…

Majmunët kanibalë hanë foshnjat nga fisi i tyre

Për shumë dashamirët e primatëve, përmendja e një majmuni kapuçin ka shumë të ngjarë të evokojë…