Befasi: Gattuso pritet të bëhet trajner i kombëtares së njohur

Sipas Gazzetta Dello Sport, Gennaro Gattuso është emëruar trajneri i ri i kombëtares greke.

Lajmi bëhet i ditur nga e përditshmja italiane, Gazzetta, e cila raporton për interesimin e 43-vjeçarit italian për kombëtaren greke.

Gattuso është pa kontratë që prej largimit nga Fiorentina në verë.

Objektivi është të pasohet holandezi John van’t Schip dhe për të udhëhequr kombëtaren në kualifikueset e Kampionatit e ardhshëm Evropian.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *