Barcelona paralajmëron veprime ligjore ndaj mediumit që publikoi 11 kërkesat e Messit për rinovim të kontratës

Barcelona ka njoftuar se po shqyrton një veprim ligjor kundër gazetës spanjolle El Mundo, njoftojnë mediat spanjolle.

Media, e cila ishte përgjegjëse për mesazhet e rrjedhura midis presidentit të FA spanjolle Luis Rubiales dhe Gerard Pique, filloi të bëjë publike emailet mes Barcelonës dhe lojtarëve sot, nën etiketën Barcaleaks.

Zbulimi i parë përfshinte detaje të ndryshme të kontratës që kanë të bëjnë me një negociatë mes skuadrës së Lionel Messit dhe klubit. Lajmet e fundit për t’u raportuar janë detajet e kontratës së Gerard Pique.

Të mërkurën në mbrëmje Barcelona lëshoi ​​një deklaratë ku shprehej se janë ‘indinjuar’ për materialin e publikuar, për të cilin El Mundo pretendon se është pjesë e çështjes gjyqësore të BarcaGate kundër ish-presidentit Josep Maria Bartomeu. Ata thonë se informacioni i publikuar nuk është ndarë me të gjitha palët dhe nuk është pjesë e rastit.

Ata thonë se publikimi i dokumentacionit është “një sulm ndaj reputacionit dhe konfidencialitetit të klubit”. Si të tillë ata tani po studiojnë veprimet ligjore kundër El Mundo.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *