Zyrtare: Florian Loshaj transferohet te Istanbulspori

Florian Loshaj është larguar nga skuadra polake Cracovia pas dy vitesh qëndrim.

Mesfushori kosovar shkëputi kontratën me klubin polak ditë më parë dhe karrierën do ta vazhdoj në Turqi.

26-vjeçari karrierën do ta vazhdoj në elitën e futbollit turk te skuadra Istanbulspor.

Loshaj ka nënshkruar një kontratë afatgjate me skuadrën nga Stambolli për 4,5 vite dhe do të jetë pjesë e verdhezinjve deri në verën e vitit 2027.

“Transferimi ynë i ri Florian Loshaj u bashkua me presidentin tonë Ecmel FAik Sarialioglu. Ai ka nënshkruar kontratë 4,5 vjeçare”, thuhet në njoftimin e klubit turk.

Reprezentuesi kosovar te Istanbulspori i bashkohet kolonisë së shqiptarëve pasi aty janë edhe Jetmir Topalli, Eduardo Rroca, Valon Ethemi e Sindrit Guri.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *