Zvicra luan ndeshjen jetike ndaj Bullgarisë, formacionet zyrtare, Shaqiri startues

Zvicra luan ndeshjen jetike ndaj Bullgarisë, formacionet zyrtare, Shaqiri starutes

Me objektivin për të fituar ndaj Bullgarisë dhe me shpresën për ndonjë gabim të Italisë në ballafaqim me Irlandën Veriore, Zvicra sonte kërkon qa ta përjetojë një mbrëmje magjike.

“Helvetikët” synojnë nja kualifikim nga pozita e parë në grupin C për në Kampionatin Botëror që zhvillohet vitin e ardhshëm në qytetin e Katarit.

Këto janë formacionet zyrtare të kësaj ndeshje e cila starton nga ora 20:45 në stadiumin “Swissporarena” në Luzern.

Zvicra: Sommer, Mbambu, Widmer, Frei, Zakaria, Freuler, Okafor, Vargas, Gavranovic, Schar, Shaqiri,

Bullgaria: Karadzhov, Turitsov, Hristov, Dimitrov, Tzvetanov, Kirilov, Chochev, Kostandinov, Nedelv, Iliev, Despodov

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *