Xherdan Shaqiri shënoi gol të bukur ndaj New York Red Bulls (VIDEO)

Ylli shqiptar, Xherdan Shaqiri ka vazhduar me formë të mirë dhe gola në Mayor League Soccer (MLS) me skuadrën e tij Chicago Fire.

Chicago Fire ka barazuar me rezultat 3-3 në udhëtim te New York Red Bullas në kuadër të javës së 12-të në MLS.

Ky barazim i klubit mysafir erdhi si meritë e yllit shqiptar, Xherdan Shaqiri, i cili shënoi golin e fundit.

Shaqiri shënoi një gol të bukur në minutën e 89-të për epërsinë 2-3, por në minutat shtesë ekipi i tij pranoi gol duke lëshuar fitoren nga duart.

Me këtë gol, djaloshi gjilanas shkon në kuotën e tri golave me Chicago Fire, teksa ka edhe pesë asistime.

Në anën tjetër, ekipi i tij gjendet në pozitën e fundit, atë të 14-tën me vetëm 11 pikë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *