Trepça fiton Superkupën e Kosovës në basketboll

Klubi i basketbolli Trepça e ka fituar trofeun e Superkupës së Kosovës në basketboll pasi në finale e xka mposhtur Pejën në Suharekë me rezultat tejet të ngushtë, 78-76.

Pas 20 minutave të para, Trepça po avanconte me rezultat 40-32, ndërsa çereku i tretë u mbyll me rezultat të ngushtë 57-53 për mitrovicasit.

Çereku i fundit solli lojë të ashpër dhe konkrete nga të dy ekipet, por që në fund fitores dhe trofeut të Superkupës i gëzua Trepça me vetëm dy pikë epërsi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *