Tabela pas ndeshjeve të sotme duket kështu, Feronikeli edhe matematikisht bie nga liga

Ballkani ka bërë një gabim në hapa në luftë drejt titullit të kampionit pasi ka barazuar bë udhëtim me Ulpianën me rezultat 1:1.

Gjithsesi, vendi i parë nuk i rrezikohet pasi ka ende një diferencë prej 9 pikëve, por nëse Gjilani fiton nesër afrohet në gjashtë pikë.

Në anën tjetër Drita ka marrë pikë të plota përballë Malishevës duke fituar me rezultat 3:1 dhe duke e mbajtur skuadrën ende në luftë për titull. Derisa takimi tjetër, Feronkeli – Llapi ashtu siç është pritur është mbyllur me fitoren e skuadrës së Llapi me rezultat 0:2 dhe kështu skuadra e Batatinës vazhdon luftën drejt kreut të tabelës. Në anën tjetër Feronikeli me këtë humbje edhe matematikisht është larguar nga Liga.

Tabela pas këtyre tri ndeshjeve duket si më poshtë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *