Super Broja shënon për epërsinë e Southamptonit

Armando Broja ka arritur të shkëlqejë sërish në Premier Ligë, teksa në ndeshjen e tij të dytë radhazi si titullar, pasi realizoi javën e kaluar ndaj Leedsit dhe ditën e sotme kundër skuadrës së Burnleyt.

Sulmuesi i Kombëtares shqiptare përfitoi nga një përgjumje e mbrojtjes mike dhe Broja ka arritur të jetë i saktë për t’ia rrëmbyer topin dhe për të realizuar në cepin e portës dhe për t’i dhënë avantazhin e përkohshëm 2-1 bardhekuqve.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *