Sponsori i ri i bën presion Real Madridit, dëshiron të organizojë transferimin e Neymar

Sportskeeda raporton se Adidas po shtyn Florentino Perez të nënshkruajë me Neymar. Kompania, e cila është sponsori kryesor i Real Madridit, dëshiron ta shohë yllin me uniformë me logon e tij.

Neymar ishte përfaqësues i Nike për gati 10 vjet, por në vitin 2020 sponsori e ndërpreu kontratën përpara afatit. Megjithatë, te PSG, braziliani vazhdon të luajë në formën e Nike. Për 2 vitet e fundit, Neymar ka ofruar çizme Puma.

El Nacional shkruan se kompania po këmbëngul për një transferim të profilit të lartë, pasi në të kaluarën “krekatë” ishin të interesuar për sulmuesin brazilian dhe vetë Neymar ka gjasa të largohet nga PSG këtë verë. Kontrata e tij është e vlefshme deri në vitin 2025, por për shkak të humbjes në Champions League dhe ndryshimeve të ardhshme në stafin trajner, klubi është gati të ndahet me yllin.

Dëshira e parisienëve për të shitur Neymar është treguar nga gazetari Jose Alvarez në kanalin televiziv El Chiringuito. PSG e vlerësoi lojtarin për 50 milionë euro dhe i ofroi disa opsione për një lëvizje, duke përfshirë Real Madrid, Barcelona, ​​Chelsea dhe Manchester United.

Edhe katalanasit janë të interesuar për një transferim, por vetëm nëse nuk arrijnë të nënshkruajnë me Robert Leëandoëski.

Por ka një version tjetër.

Ëagner Ribeiro, ish-agjenti i Neymar, së fundmi ka dhënë një intervistë për GOAL ku ka thënë se lojtari nuk ka në plan të thotë lamtumirë në Parc des Princes këtë verë.

Se cumplen tres años de la ‘traición’ de Neymar Jr al FC Barcelona

Ribeiro tha se Ney dëshiron të fitojë Champions League me PSG:

“Neymar ka një ëndërr: të fitojë Champions League me PSG. Pavarësisht zërave për një largim të tij të mundshëm, ai është shumë i motivuar dhe nuk do të ndalet derisa të arrijë qëllimin e tij”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *