Sllovenia pëson gol në fund, sërish merr një pikë

Sllovenia ka barazuar ndaj Serbisë me rezultat 1-1 në kuadër të xhiros së dytë të fazës së grupeve.

Sllovenët e nisën shumë mirë ndeshje, duke rrezikuar me Adam Gnezda dhe Jan Mlakar, por në të dyja rastet portier ishte në vend.

Në anën tjetër, Dusan Vlahovic dhe Alesandar Mitrovic kishin raste, por nuk kishte gol.

Edhe në fund të pjesës së parë të dy skaudrat kishin nga një rast, sllovenët me Benjamin Sesko, ndërsa serbër me Mitovovic, por rrjetat heshtën.

Fillimi i pjesës së dytë i takoi serbëve që kishin dy raste të mirë më Mitovic, por mbrojtja dhe shtylla i shpëtuan sllovenët.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *